KALENDARIUM

25 stycznia jest to 25 dzień Nowego Roku

25 stycznia jest obchodzony dzień sekretarki , asystentki i dzień kryptologii

wschód słońca  następuje o godz.7.27

zachód słońca   o godz.16.08

dzień trwał  8 godz.41 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godz.i 5 min i jest dłuższy od najkrótszego o 59 minut.

Do końca astronomicznej zimy pozostało 53 dni

Ważne wydarzenia związane z dniem 25 stycznia:

25 stycznia 1930 roku zatrzymany został Stanisław Cichocki ps.”Szpicbródka” znany włamywacz, dzięki zatrzymaniu „Szpicbródki” nie doszło do napadu na Bank w Częstochowie.

25 stycznia 1964 roku powstała znana na całym świecie firma Nike produkująca akcesoria sportowe jak też odzież i obuwie.

25 stycznia 1980 roku zmarł Al Capone /gangster/

A oto moje krótkie sprawozdanie z przebiegu czynności w dniu 25 stycznia 2022 roku.

25 stycznia  –  wtorek, to ten dzień mam w skrócie opisać

Dzień jak co dzień. Toaleta, śniadanie i nieodzowna owsianka a później kawa.

Po śniadaniu o godz.8.35 oglądam serial „Ranczo” jest to powtórka, bo pierwotnej wersji nie oglądałam. W moim przekonaniu jest to najlepszy satyryczny serial przedstawiający naszą polską rzeczywistość ze wspaniała grą aktorów.

We wtorki mamy zajęcia komputerowe w Klubie Seniora „Uskrzydleni Wiekiem” na które uczęszczam i ale jak na razie prowadzący Pan Łukasz przedstawiał nam działalność Muzeum Elektroniki w którym pracuje i w jaki sposób ma zamiar prowadzić zajęcia z chwilą kiedy  Klub uzyska dostęp do internetu. Dzień zmierza ku wieczorowi, kończę go oglądając aktualne wiadomości, które nie napawają optymizmem lecz smutkiem i niepokojem co do przyszłości.

Przysłowie mówi że ” nadzieja umiera ostatnia” choć inne że” nadzieja matką głupich” i jak w tej sytuacji czuć się bezpiecznie. Dobranoc, może nowy dzień ale już 26 stycznia okaże się ” lekiem na całe zło”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *