Wino podobno dodaje siły, natomiast woda zawiera szkodliwe bakterie, np. coli czy legionelli, tymczasem o jelita trzeba przecież zadbać. Żarty żartami, ale wypada zadbać o swoją sprawność, by jak najdłużej zostać sprawnym człowiekiem i samemu zrobić sobie herbatę. Naukowcy uważają, że nasze organy nie starzeją się równomiernie w jednym tempie. Jeśli mamy 60 lat, to nasze serce może mieć 65 lat, nerki 57, a wątroba 63. Każdy ma jakiś organ w gorszym stanie, więc na co innego narzeka.

Wraz ze starzeniem pojawiają się problemy z ciałem, gdyż skóra przestaje produkować warstwę ochronną, więc zmniejsza się jej elastyczność, przez co staje się sucha i bardziej podatna na uszkodzenia, swędzi i piecze. Trzeba ją systematycznie natłuszczać dermatologicznymi kremami, np. nivelium med. Nawet na stopach pojawiają się odciski, paznokcie grubieją, pojawiają się zniekształcenia, choroby grzybicze, dlatego trzeba odwiedzić podologa, aby uniknąć poważniejszych dolegliwości, a obuwie należy kupić wygodne, szerokie, z grubszą i miękką podeszwą.

Ponieważ co drugi senior ma depresję lub jej początki, dlatego warto odwiedzić psychologa lub psychiatrę, by sobie pomóc zanim choroba się rozwinie i zacznie przeszkadzać w zmaganiu się z codziennymi problemami. Żeby jeszcze udało się nie stresować, byłoby wspaniale, ale jak znam życie, nie zawsze jest to możliwe, prawda? To może pomyśl, co daje ci radość, żeby sprawić sobie odrobinę luksusu i trochę przyjemności?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *