WIOSNA NA TALERZU

Przez cały rok jedz dużo warzyw o różnych kolorach, a wiosną nowalijki. Organizm potrzebuje minerałów i witamin. Na parapecie okiennym można siać nasiona nawet zimą. Zasiej rzeżuchę i zrób masło rzeżuchowe  (drobno pokrojona rzeżucha utarta z czosnkiem i miękkim masłem ). Nie zapominaj o jajkach, które są niezastąpionym bogactwem, pod warunkiem, że nie pływają w boczku, czy słonince. Jeśli wysiejesz rukolę, szczypior  w doniczce lub na spacerze spotkasz młody mniszek, dodasz do jajek, jajecznica będzie pełna zdrowia i bez nawozu.

Najnowsze badania dowodzą, że w pożywieniu nie należy łączyć niektórych związków, ponieważ mogą być niebezpieczne. Obecnie te uwagi trzeba znać.  Może warto wziąć je pod uwagę?

Nie należy łączyć :

Herbaty z cytryną (wytwarzają się związki , które wywołują Alzheimera).

Drożdżówki z herbatą (tracimy wit. B).

Pomidora z surowym ogórkiem (wytrącają się kryształki umieszczające się w stawach, wywołujące dnę moczanową).

Rybki w puszce mają być nie w oleju, a w sosie własnym.

Czerwonego mięsa – wbrew sugestiom kucharzy – nie łączymy z czerwonym winem.

Nie używaj słodzików. Już lepszy jest ksylitol ( ale nie ten z kukurydzy ).

Jedz ryby morskie, np. dorsza, morszczuka, mintaja, solę. Dietetycy zalecają unikać ryb hodowlanych typu panga, tilapia i nakazują ograniczyć spożywanie łososia czy tuńczyka ze względu na to, że te ryby żyją długo i gromadzą związki rtęci.

Codziennie wypij szklankę wody z miodem prawdziwym. A jak sprawdzić miód? Należy do szklanki letniej wody wlać łyżkę miodu. Jeśli powoli opadnie na dno, prawdziwy. Sztuczny powoli będzie się rozpuszczał.

WIOSNA NA PARAPECIE

Wsiej rukolę, pietruszkę  n a c i o w ą, kolendrę, bazylię. Szybko rosną i codziennie można uszczykiwać do kanapek. Wsadź cebulkę i korzeń pietruchy. Pamiętaj, by pietruszkę rzadko podlewać i trzymać w chłodniejszych miejscach.    A gdy będzie ciepło, wynieś na balkon.

Kup na targu (nie w marketach!) sadzonki melisy, oregano, tymianku, szałwii, szczypiorku, mięty itp. Nie tylko będzie przyjemnie, pachnąco, ale i zdrowo.

WIOSNA W GŁOWIE

Postaraj się zauważyć codziennie coś nowego. Zimą wychodzimy rzadziej, ale i szadź na drzewach ma swoje uroki. Przypomnij sobie, jak kiedyś zima cieszyła.  Wiosną obserwuj kwiaty, pączki, trawę, drzewa. Zauważysz rozwijające się życie. Ile radości może przynieść przebywanie wśród zieleni i obserwowanie natury. A kiedy spotkasz białego narcyza, powąchaj. Tak pachnie kwiat twojego dzieciństwa. Przywołaj wspomnienia. Wiosna ma też być w głowie. Lato i jesień także mają swój urok. Mamy się czym cieszyć. Żyjemy i już to samo jest piękne.

Pamiętaj, że najlepiej rozładować stres na spacerze. Znajdziesz tam dystans do wielu spraw, a i życie nafaszerujesz miłością. Bądź takim pogodnym mędrcem. Pogodnym także dlatego, że musisz się pogodzić choćby z brakiem siły i zdrowia.

Na codziennym  spacerze krótszym lub dłuższym naładujemy swój akumulator i wykorzystamy te cenne promyki z wit. D. Każdy z tych promieni wysłany jest specjalnie dla Ciebie. Dla zdrowia i dla urody.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *