PUDEŁKO ŻYCIA to projekt, który ma być wsparciem dla seniorów w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia podczas udzielania pomocy przez służby medyczne, socjalne, strażaków itp. W niektórych miastach system już działa. Wiele osób jednak nie będzie miało szans na odebranie takiego pudełka. Skoro już przyszła ta jesień życia, nie mamy wyboru i musimy przyjąć ją z całym dobrodziejstwem tego inwentarza. Nie ma powodu do zmartwienia i sami możemy zrobić takie pudełko. !

          Masz przecież w domu plastikowe pudełko. Zresztą może to być pudełko po czekoladkach, po butach, po produktach itp. Takie pudełko należy opatrzyć swoim imieniem i nazwiskiem oraz nakleić nalepkę z napisem PUDEŁKO ŻYCIA.

          Do środka włóż kartę informacyjną. Napisz drukowanymi literami wyraźnie swoje dane:

– imię, nazwisko, rok urodzenia, pesel, ubezpieczenie,

– nr telefonu najbliższych, których trzeba zawiadomić,

– wiadomość, gdzie znaleźć dokumenty, karty chorobowe, wypisy ze szpitali itp. ,

– wypisz nazwy chorób i na co jesteś uczulony,

– napisz nazwisko lekarza rodzinnego, nazwę przychodni,

– nazwy leków, dawki i pory przyjmowania,

– napisz, komu zanieść klucze do mieszkania, komu oddać zwierzęta, jeśli rodzina daleko.

          Przy wejściu, w przedpokoju naklej nalepkę, gdzie takie pudełko się znajduje. Najczęściej wszyscy proponują, by takie pudełka chować w lodówkach, bo łatwiej znaleźć niż w którejś szufladzie. Uważam, że każde miejsce jest dobre, pod warunkiem, że dokładnie określisz miejsce i łatwo będzie go znaleźć. A może zwyczajnie na stole? Nikomu przecież nie będzie przeszkadzało.

         Pamiętaj, że PUDEŁKO ŻYCIA ułatwi pracę lekarzowi, czy innym służbom w momencie zagrożenia życia. W razie wylewu, udaru, trudności z wysłowieniem itp. masz pewność, że informacja o zdrowiu będzie pełna i dotrze do właściwych osób.

         Jeśli wiesz, że twoja mama, tato nie są jeszcze niesprawni, ale są chorzy bądź samotni, załóż im PUDEŁKO ŻYCIA. Dla ich dobra.

        Jeśli jesteś osobą świadomą i w podeszłym wieku, przygotuj sobie PUDEŁKO ŻYCIA dla siebie. Pomyśl o tym już teraz. 

 

 


Add Message

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *