„Życie  co jakiś czas podaruje ci cudowną chwilę” – pisze J. Brown. Jeśli jesteś zaawansowany w latach, to wiedz, że także jesień życia potrafi zaskoczyć cudownie niezapomnianymi wrażeniami.

W zeszłym roku widziałam transparent z napisem : „Starość przyszłością narodu”. Oczywiście uśmiechnęłam się, ale po zastanowieniu stwierdziłam : coś w tym jest niebanalnego !

Nawet młodzi pozazdroszczą ci tego, że NIC JUŻ NIE MUSISZ,  ALE WSZYSTKO  MOŻESZ.  Nie musisz rano wstać, nie musisz iść do stresującej pracy, nie musisz się starać, nie musisz dbać o dzieci. Nawet niewiele rzeczy może cię dotknąć. Ostatnio ktoś cię zranił? Dumnie popraw koronę na głowie, idź dalej, ponieważ  byle kto nie może  zranić, bo masz dystans do wielu spraw, bo znasz swoją wartość.

Masz wreszcie na wszystko czas.

Wykorzystaj go mądrze, bo nikt nigdy nie dowie się, ile mu zostało.  Zresetuj się, wyłącz, odpowiednio naładuj energię. Możesz wszystko! No, prawie wszystko.

Dzień zacznij od swoich dopalaczy – woda z cytryną i miodem, kawa, cappucino, owocowa czy imbirowa herbatka i od swoich sterydów –  polocard, leki na cholesterol, nadciśnienie itp.

Potem już tylko lepiej… Patrz w lustro i mów: jest dobrze, wstałem, mogę więcej. Przypudruj przynajmniej jedną zmarszczkę, sfilcowaną szyję zasłoń z wdziękiem koralami lub fantazyjnie szaliczkiem, ufarbuj włos, podkręć wąs, plamy wątrobowe zasłoń gustowną rękawiczką. Nie ma co epatować wiekiem, bo młodzi jeszcze nie przyzwyczaili się do myśli, że za chwilę i oni będą chorzy i starzy. Pamiętaj o tym, że wiek nie ma znaczenia, gdy ma się piękne marzenia.

Usiądź do komputera, jedź wirtualnie w świat i tam, gdzie chciałbyś być. Zobacz przepiękne rafy koralowe, oryginalne diabły w Tasmanii, modną Polinezję, Karaiby, Hawaje, Dominikanę, Alaskę, Indie…Masz czas i nie potrzebujesz pieniędzy na takie przyjemności. Mnie humor poprawia Flickr.pl – ciekawe zdjęcia  i  cały  świat do mojej dyspozycji. Poprzednie pokolenia takich możliwości nie miały.

Podobno życie jest jak pudłko czekolady i nigdy nie wiesz, co ci się trafi. I na tym polega jego urok. Pomyśl o tym bez złości na los i żółci, żeś słaby i chory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *