Kiedy mam katar, gorączkę, kaszel, ból gardła, więc najpierw leczę się domowymi sposobami, czyli syropami z cebuli i czosnku, sokiem z  maliny, cytryną, suplementami. Po trzech dniach choroba nie odpuszcza, dlatego robię test na covid, wyszedł negatywny, znaczy mam infekcję.
Zwykle nie wiemy, czy jest to infekcja wirusowa czy bakteryjna, stąd telekonsultacja z lekarzem. Jeśli zaleci antybiotyk, to trzeba pamiętać, by brać probiotyki 1 – 2 godzin po antybiotyku. Konieczne jest nawodnienie picie 2 – 3 litrów płynów: herbaty, kompotów z jabłek, suszu, naparów ziołowych, wody z sokiem. Warto zadbać  o dostarczenie sodu, potasu, gdyż w trakcie pocenia łatwo o ich utratę, a z tego mogą wynikać problemy z zaburzeniem rytmu serca. Wspiera powrót do zdrowia wit. C w dawce  po 500 mg cztery razy dziennie, koenzym Q10 regeneruje, więc zalecany również przy covid, a także wit. D ok. 2000 jednostek.
Po przebytej chorobie trzeba zrobić badania kontrolne, jak: rentgen klatki piersiowej, EKG, badania krwi, moczu, gdyż własnego zdrowia nie można lekceważyć, skoro życie ma się tylko jedno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *