Zapobieganie cukrzycy
Stan przedcukrzycowy to taki stan, w którym poziom glukozy we krwi wskazuje, że istnieje wysokie ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2, chorobę cywilizacyjną, więc należy czym prędzej zmienić styl życia. To jedyna skuteczna metoda leczenia tego stanu.
Od czego zacząć?
Od zwiększenia aktywności fizycznej, ponieważ regularny wysiłek fizyczny pomaga w w wyrównywaniu stężenia cukrów we krwi. Ruch działa podobnie jak insulina, której brakuje „słodkiej” osobie. Wysiłek powoduje spadek poziomu cukru, a o to chodzi.
Stosuj w zależności od wieku i możliwości gimnastykę, pływanie, bieganie, aerobik, jazdę na rowerze, kijki, spacery, taniec itp. Niektórych pies wyprowadza, inni muszą sami znaleźć powód do wysiłku. W pożywieniu ograniczamy węglowodany, czyli białe pieczywo, ryż, ziemniaki, cukry proste, a z owoców banany i winogrona. One mają wysoki poziom glikemiczny po których rośnie cukier. Warto wybierać żywność z niskim indeksem glikemicznym (IG), bo to ona odpowiednia jest dla cukrzyków. Wydrukujmy sobie, chociażby z internetu, produkty zabronione z wysokim indeksem glikemicznym i te zalecane z niskim IG, jak: pełnoziarniste pieczywo, ryż brązowy, makaron ciemny, jeżyny, . Jemy co 4 godziny mniejsze porcje, gotujmy, a nie smażmy.
Używajmy do słodzenia cukru np. brzozowego czy stewii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *