Każdy człowiek chciałby być zdrowy, ale trzeba wiedzieć, że zdrowie zależy od wielu czynników. Jakich? Wiadomo, że niezdrowe przyzwyczajenia i styl życia wpływają na sposób odżywiania, nadużywanie używek, a także brak aktywności fizycznej.

O co trzeba zadbać?

Przede wszystkim pamiętać o stałych porach posiłków, snu, ćwiczeń, codziennych spacerów oraz leków. Dobre przyzwyczajenia pozwolą na spokojny sen, sprawne funkcjonowanie jelit i lepsze samopoczucie. Aktywność fizyczna i codzienne wychodzenie z domu chociaż na 30 minut, opóźni proces starzenia, więc rusz tyłek sprzed telewizora, który często stresuje złymi wiadomościami lub ogłupiającymi programami.

Zadbaj, aby twoje porcje na talerzu były częste, ale małe, skoro nie spalasz kalorii, jak to niegdyś bywało. W każdym menu powinny znaleźć się warzywa, owoce, ryby, jajka, orzechy, miód. Nie należy zapominać o zdrowiu psychicznym. Jak o nie zadbać? Gdy nastrój siada, przychodzi płaczliwość, pojawia się lęk, trzeba natychmiast odwiedzić lekarza, by przywrócił spokój. Nie myśl, że samo przejdzie, bo nie przejdzie, a będzie coraz gorzej.

Ważne są ćwiczenia mózgu, ponieważ sprawny umysł oznacza, że dasz radę, czyli znajdziesz wyjście z trudnej sytuacji. Co zrobić, aby mózg się nie starzał? Rozwiązuj krzyżówki, ucz się, maluj, dziergaj, lep, sznurkuj, dekupażuj, maluj, śpiewaj, tańcz, szydełkuj oraz miej kontakt z naturą, która uspokaja, wycisza i relaksuje. Tak niewiele, a zdrowia dużo więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *