Nikt nie powinien czuć się źle bez względu na rodzaj bólu. Ból może być fizyczny i psychiczny, przy czym ten drugi jest trudniejszy do wyleczenia. Pomóc mogą specjaliści: psycholodzy, psychoterapeuci i psychiatrzy, jeśli pojawia się depresja, zaburzenia lękowe czy bezsenność.

Tym co powinno skłonić do szukania profesjonalnej pomocy jest długotrwale obniżony nastrój, poczucie wyczerpania, zamartwianie się i ciągły niepokój.

Psychiatra zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób oraz zaburzeń psychicznych, jest lekarzem, dlatego może przepisywać leki, kierować na badania i wystawiać zwolnienia lekarskie.

Z kolei zarówno psycholog, jak i psychoterapeuta pomagają w rozwiązywaniu problemów natury psychicznej, jednak nie mogą przepisywać leków.

Psychoterapeuta to specjalista – najczęściej psycholog – mający uprawnienia do prowadzenia terapii pomagającej w rozwiązywaniu problemów.

Jeśli nie zechcesz iść do lekarza, możesz skorzystać z telefonów zaufania. To bezpłatne infolinie przeznaczone dla osób, które znajdują się w kryzysie psychicznym i potrzebują pilnego wsparcia psychologicznego.

Przykładem infolinii jest Kryzysowy Telefon Zaufania, stworzony z myślą o osobach, które z różnych względów nie maja możliwości kontaktu z psychologiem.

Infolinia jest czynna codziennie od 14.00 do 22.00, wystarczy zadzwonić pod nr 116 123  Nie musisz cierpieć, męczyć się, wystarczy skorzystać z porad specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *