Cuda już się zaczęły
 
Węgiel przyjechał nie jak zwykle ze śląskiej kopalni, a znad morza. Zanosi się, że znów wydam więcej na święta niż w zeszłym roku, choć w koszyku nie będzie więcej produktów. Na bogato nie będzie, ponieważ za te same pieniądze kupię mniej. Takie cuda. Pocieszające, że w tym roku nie musimy wcześniej przygotowywać wątroby na pulardy, karkówy i kaczki ani zaopatrywać się w sylimarole.
Tako rzekę wam
 
Starszym proponuję kwas chlebowy, a młodszym zrzutkę na „talent w płynie” jeśli planują imprę, procenty nie są tanie. I wpraszajcie się, zapowiadajcie swoje przyjście, bo to każdemu się opłaci. Mnie nawet pasuje taki odwrócony archetyp, bo z rzeczy świata tego drogie futra, kosztowna biżuteria, markowe zegarki, czy jedno cygaro za 135 zł (Cohiba Siglo I) nigdy nie były w moim zasięgu, więc nie pojawiały się także w marzeniach.
Na czym oszczędzać?
 
Czytałam, że mam zaciskać pasa, to zaoszczędzę i kupię te ulubione parówki. W końcu są święta, nie muszę jeść zdrowiutko, raz się żyje. Na czym jeszcze zaoszczędziłam? Wprawdzie byłam na Bożonarodzeniowym Jarmarku, lecz nic nie kupiłam, ceny powalały. Za pół kromki chleba ze smalcem, trzeba było zapłacić od 16 do 34 zł, za pierogi 30 do 41 zł. Słoninę kupiłam, sama wytopię, a pierogi już zrobiłam i zamroziłam. Nie umyłam okien, bo jakoś tak zeszło, a teraz mróz, więc sama się zwolniłam z mycia, a poza tym nie ucieknie cenne ciepło, gdy otworzyłabym okno do umycia. Ucięłam świerkowe gałązki, ubrałam i stroik mam za darmo.
W tym roku nie uprawiam triatlonu
 
Nie sprzątam, nie gotuję, nie zmywam. Nie będzie mi nikt dmuchał w moją miskę ryżu i mówił, co mam robić .Zaplanowałam już święta, czyli zaprosiłam się już wcześniej, bo podobno karp ma być drogi, a poza tym prąd nie jest tani i rzecz istotna: w kuchni będzie czysto, gdy pójdę na proszony obiad, dlatego proszę brać ze mnie przykład, gdyż dobre rozplanowanie, to połowa sukcesu w oszczędzaniu i planowaniu wydatków.
Dziś hybryda rządzi (paliwo hybrydowe, samochody, zwierzę, roślina, lakier), to czemu święta nie mogą być hybrydowe, czyli zaplanowane z połączeniami, różnobarwne, niejednolite, eklektyczne i niekoniecznie u siebie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *