Jeśli pamiętasz misia Uszatka, Reksia, jeśli oglądałeś „Pomysłowego Dobromira” lub „Bolka i Lolka”, to czas zrobić kompleksowe badania, ponieważ to one pozwolą wcześnie wykryć chorobę i przedłużą życie. Nie zapominaj o mammografii, badaniu prostaty, cytologii, czy prześwietleniu płuc. A jak będziesz na zakręcie, należy zająć głowę swoimi pasjami oraz zajęciami, które w klubach seniora są bezpłatne i zapewniają usprawnienie pracy mózgu. Uskrzydlaj się drobnymi sprawami i ciesz się, że rano budzik cię obudził. Co cię nie złamie, to wzmocni, byle nie oglądać się do tyłu.

Ach, ta starsza młodzież, same z nią kłopoty.

Gdy wchodzisz w okrągły wiek, musisz pamiętać o dodawaniu kolorów, by życie było znośniejsze. Mój sąsiad wciąż powtarza, że ma dlatego dzieci, bo wszyscy mówili, że nikt na starość nie poda mu szklanki wody. Teraz jest stary, dzieci daleko, a jemu wcale nie chce się pić.

Zapomina, że musi nawadniać organizm, więc należy pić od 1,5 do dwóch litrów małymi łyczkami oraz dostarczać kwasów omega 3, dlatego powinien zmielić orzechy, by zjadać łyżkę dziennie, ponadto korzystać ze słońca i suplementacji wit. D3 oraz jeść jajka, śledzie, pstrągi, bądź inne ulubione ryby, a ponadto różnorodnie i wszystko w rozsądnych ilościach.

Podobno kiedyś w domu jedynie babcia była normalna, czyli gotowała, sprzątała, rozmawiała, czytała, a odkąd dostała od wnuka smartfona, siedzi w tych internetach i ani myśli lepić pierogów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *