Przerażające, że przez 6 miesięcy 2021 roku gangi oszukały 1176 seniorów, którzy stracili 63 miliony zł. Jeśli usłyszysz „Babciu, miałem wypadek, mam kłopoty, potrzebuję pieniędzy” wyłącz się i zadzwoń do wnuka, dzieci, na policję. Teraz coraz częściej zamiast metodą „na wnuczka” oszukują na policjanta bądź pracownika banku, więc nie nabierajmy się, gdy usłyszymy: „Bierze pani udział w tajnej akcji policji, banku”, to wiadomo, że następnym krokiem będzie wyjęcie pieniędzy z banku i powierzenie ich oszustom.
  Musimy zapamiętać raz na zawsze, że ani bank, ani policja nikogo i nigdy nie proszą o pieniądze.
 Nie wpuszczajmy obcych do domu. Jeśli głos za drzwiami mówi, że z gazowni, to zadzwoń do dzieci, sąsiadki, by ta powiadomiła gazownię, że jej pracownik jest w danym bloku. Wtedy może okazać się, że żadnego pracownika nie wysyłali. To oszust przyszedł po twoją kasę.
 Uważajmy również na kieszonkowych złodziei, dlatego torebki nośmy na dłuższym pasku i zawsze z przodu, zamknięte na zamek, a portfele wewnątrz marynarek, a nie w tylnej kieszeni spodni. Seniorze,
 nie daj się okraść, oszukać, wyzyskać i nie trać swoich oszczędności na rzecz cwanych oszustów oraz zwyczajnych złodziei . 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *